برای دریافت جدیدترین برنامه ها با سورس مناسب از اینترنت در قدیم سایت softarchive بد نبود، اما به دلیل وجود فایل های نامناسب اخلاقی، استفاده از آن را نمی شد به کسی توصیه کرد. سایت های زیر تنها برخی از سایت های به درد بخور برای دانلود هستند. شما هم اگر موارد خوبی را می شناسید، معرفی کنید:

 

macneed.ir دریافت برنامه های  مک

digiboy.ir دریافت برنامه های تخصصی شبکه و ابزارهای Admin

downloadly.ir دریافت برنامه های ویندوز (یا مک)

سایت های دیگری هم مانند softgozar.com / p30download.com برای دریافت برنامه های کرک شده و سایت هایی مانند filecroco.com / filehorse.com / macupdate.com برای دریافت برنامه های اریجینال وجود دارند.

سر زدن به بخش جدیدترین دانلودهای سایت های سازندگان بزرگ نرم افزار مانند مایکروسافت، اپل، ادوبی و موارد مشابه برای دریافت جدیدترین برنامه ها و وصله های امنیتی نیز کاری مفید است. الیته بهتر است برنامه های درخواستی تان را در صورت امکان از فروشگاه های نرم افزاری تعبیه شده در خود سیستم عامل ها بگیرید و با غنی شدن روز افزون این فروشگاه ها نور سایت های دانلود کم فروغ خواهد شد.

لینک دانلود فایل های اصلی جدیدترین نسخه های iOS برای آیفون، آی پد و دیگر دستگاه های اپل هم از سایت ipsw.me قابل مشاهده است. سایت osxdaily.com هم معمولا مطالب خواندنی مناسبی در زمینه محصولات اپل ارایه می دهد.

بدیهی است موارد بالا تنها سلیقه ی شخصی بنده است و قطعا مرجع کاملی به شمار نمی آید.