برای دریافت جدیدترین برنامه ها با سورس مناسب از اینترنت در قدیم سایت softarchive بد نبود، اما به دلیل وجود فایل های نامناسب اخلاقی، استفاده از آن را نمی شد به کسی توصیه کرد. سایت های زیر تنها برخی از سایت های به درد بخور برای دانلود هستند. شما هم اگر موارد خوبی را می شناسید، معرفی کنید:

FileHippo.com دریافت برنامه های معمول به صورت Original و قفل نشکسته برای ویندوز و مک
۲sibdownload.com دریافت برنامه های قفل شکسته برای مک
digiboy.ir دریافت برنامه های تخصصی شبکه و ابزارهای Admin

سایت های دیگری هم مانند mihandownload.com / softgozar.com / p30download.com / vatandownload.com / sibdownload.com / cafeapple.net برای دریافت برنامه های کرک شده و سایت هایی مانند filecroco.com / filehorse.com / macupdate.com برای دریافت برنامه های اریجینال وجود دارند.

سر زدن به بخش جدیدترین دانلودهای سایت های سازندگان بزرگ نرم افزار مانند مایکروسافت، اپل، ادوبی و موارد مشابه برای دریافت جدیدترین برنامه ها و وصله های امنیتی نیز کاری مفید است. الیته بهتر است برنامه های درخواستی تان را در صورت امکان از فروشگاه های نرم افزاری تعبیه شده در خود سیستم عامل ها بگیرید و با غنی شدن روز افزون این فروشگاه ها اگر بساط سایت های دانلود برچیده نشود، کم فروغ خواهد شد.

لینک دانلود فایل های اصلی جدیدترین نسخه های iOS برای آیفون، آی پد و دیگر دستگاه های اپل هم از سایت ipsw.me قابل مشاهده است. سایت osxdaily.com هم معمولا مطالب خواندنی مناسبی در زمینه محصولات اپل ارایه می دهد.

بدیهی است موارد بالا تنها سلیقه ی شخصی بنده است و قطعا مرجع کاملی به شمار نمی آید.